2116 0

Арсенал допусна загуба от Лион с 1:2 в двубой от турнира "Емирейтс Трофи“. Домакините поведоха чрез Пиер-Емерик Обамеянг в 35-aта минута, като по този начин приключи и първата част. През втората обаче французите осъществиха пълен обрат чрез точните удари на Муса Дембеле в 66-ата и 76-ата минути.

В следващите си контроли Арсенал играе с друг френски тим – Анже, а Лион се изправя срещу още един представител на Албиона – европейския клубен шампион Ливърпул.

В друга приятелска среща Рединг отстъпи на Челси с 3:4 в зрелищен сблъсък, игран на "Мадейски Стейдиъм“. Домакините откриха чрез Джош Барет в 13-ата минута, но девет по-късно Рос Баркли изравни. Три минути преди края на първата част Кенеди обърна изцяло развоя на събитията на терена.

Майкъл Морисън възстанови статуквото четири минути след началото на второто полувреме, но Мейсън Маунт до голяма степен предреши крайния изход с две бързи попадения в рамките на три минути. Все пак домакините не се отказаха и намалиха пасива си чрез Сам Балдок в 71-ата минута, но за повече нямаха сили.

Това бе последната проверка на Рединг преди старта на новия сезон в Чемпиъншип. Тимът се изправя у дома срещу Шефилд Уензди на 3 август. Челси пък гостува на Залцбург в поредна контрола идната сряда.