В Челси очакват Коща да е здрав за Арсенал

1530 0

Нападателят на Челси Диего Коща може да е възстановен за дербито от 34-ия кръг на Висшата лига срещу Арсенал. 26-годишният нападател получи разтежение на 22 март в мача с Хъл Сити (3:2), заради което пропусна срещите на испанския национален отбор.

Миналата седмица Коща е изразил готовност пред треньори и лекари да играе срещу Стоук Сити на 4 април. Наставникът на лондончани Жозе Моуриньо пусна играча след почивката, но след 12 минути той поиска смяна, държейки се за бедрото.

По-късно Моуриньо заяви, че Коща няма да е на линия поне две седмици и ще пропусне мачовете с Манчестър Юнайтед и КПР. Въпреки това в Челси разчитат испанецът да успее да се възстанови до 25 април, когато е гостуването на Арсенал на "Емирейтс".

Към момента Челси води пред Арсенал със 7 точки, като е и с мач по-малко. И ако "артилеристите" загубят точки в предстоящите мачове, не е изключено победа в дербито да донесе на "сините" шампионската титла предсрочно.