Юнайтед не сгреши в преиграването

Снимка: Getty images/Gulliver

1666 0

Манчестър Юнайтед не сгреши в преиграването и продължи напред в турнира за ФА Къп след като победи  отбора на Кебридж с 3:0. Головете бяха дело на Мата, Рохо и Уилсън.

Двубоят бе отложен с 20 минути, тъй като автобусите с фенове на гостуващия тим попаднаха в задръстване и не успяха да пристигнат навреме за началния съдийски сигнал на "Олд Трафорд".

Още във втората минута Кеймбридж се възползва от грешка в отбраната на Юнайтед и след изстрел извън наказателното поле топката се отби в страничната греда, за да излезе в аут.

Юнайтед се окопити след 10-ата минута и започна да затяга хватката си.

В 25-ата минута, след атака отляво, топката бе центрирана в наказателното поле. Фиелайни игра с глава и свали за Мата , който от метър разстояние направи безпомощен вратаря на Кеймбридж – 1:0.

Марко Рохо удвои преднината на „Червените дяволи” след гол с глава в 32-ата минута.

Второто полувреме Юнайтед не срещна никаква съпротива и водеше играта, редейки атаки пред вратата на гостите.

При една от тях Херера подаде на Уилсън, който в 73-ата минута направи резултата класически. 3:0.

В следващия кръг Юнайтед ще се изправят срещу Престън Норт Енд, който елиминираха като гост Щефилд Юнайтед с 3:1.

Фулъм на Николай Бодуров пък отпадна от турнира след загуба като домакин с 1:3 от Съндърланд.