Юнайтед напомни за добрите си времена срещу Стоук

1019 0

Манчестър Юнайтед постигна категорична победа в мача от 24-ия кръг на Висшата лига срещу Стоук Сити. "Червените дяволи" се наложиха с 3:0 на своя "Олд Трафорд", прекъсвайки серията си без попадения у дома от септември 2015 г.

По време на двубоя бе почетена паметта на загиналите футболисти и треньори на клуба в самолетната катастрофа в Мюнхен през 1958 г.

Манчестър Юнайтед започна агресивно в срещата и до 23-ата минута вече водеше с 2:0. Джеси Лингард откри с глава в 14-ата минута, след като бе оставен непокрит. В 23-ата минута и публиката на "Олд Трафорд" бе зарадвана с красив гол, дело на Антони Марсиал. Младокът получи от Рууни в наказателното поле, след което технично завъртя топката, не оставяйки шанс на Джак Бътланд за 2:0.

Домакините създадоха още няколко опасни положения, като показаха и стабилност в защита.

"Червените дяволи" пречупиха съперника си, над който записаха 12-а поредна домакинска победа, в 58-ата минута. Тогава Уейн Рууни завърши чудесна атака на своя тим - Мата взе топката от средата на терена и напредна, след което пусна към Марсиал в пеналта. Французинът подаде към капитана на своя тим, който от близо направи резултата класически.

След последния съдийски сигнал мениджърът на тима Луис ван Гаал едва не се просълзи, след като бе изпратен с аплодисменти от феновете.