Юнайтед надви Рома в мач за сетивата

996 0

Манчестър Юнайтед и Рома създадоха удоволствие на 55 000 зрители на "Спортс Ауторити Фийлд" в Денвър, САЩ с контролата, изиграна помежду им снощи. В срещата, в която Уейн Рууни и Миралем Пянич се отличиха с красиви попадения, "червените дяволи" постигнаха успех с 3:2.

Първият голов шедьовър падна в 36-ата минута, когато Рууни, от над 25 метра, откри резултата. Три минути Хуан Мата покачи след асистенция на Рууни. В последната минута на първата част Емануелсон фаулира Уелбек в наказателното поле, а отново Рууни превърна отсъдената дузпа в гол за 3:0.

Двамата треньори направиха много промени през втората част, които нарушиха игровия ритъм. Все пак Рома успя да намали резултата в 75-ата минута, когато Миралем Пянич от собствената си половина стреля невероятно и прониза мрежата на англичаните. В 88-ата минута Майкъл Кийн игра с ръка, заради което реферът отсъди дузпа в полза на италианския тим. Франческо Тоти бе безпогрешен от бялата точка. В добавените минути Рома не успя да се добере до равенство.

Юнайтед започна ерата Ван Гаал с разгромен успех над Ел Ей Галакси. Следващата проверка на тима е срещу Интер във вторник.