Юнайтед изхвърли Астън Вила от Висшата лига (ВИДЕО)

896 0

Манчестър Юнайтед победи като домакин Астън Вила с 1:0 в двубой от 34-ия кръг от Висшата лига. С тази победа "червените дяволи" изпратиха бирмингамци извън елита на английския футбол.

Единственото попадение в срещата отбележи младата надеждана Юнайтед Маркъс Рашфорд в 32-та минута на двубоя.

Уейн Рууни започна като титуляр в двубоя, след като от февруари месец липсваше на терена заради контузия. Почти през целия двубой домакините контролираха случващото се на "Олд Трафорд" като изпуснаха няколко добри възможности, чрез които да увеличат резултата в своя полза.

В началните минути на двубоя Рохо пропусна страхотна възможност да открие резултата, но топката премина над вратата. Хуан Мата също изпусна от чиста позиция, но след продължия натиск от страна Юнайтед Рашфорд свърши логичното в 32-та минута.

През втората част Рашфорд и Мата пропуснаха да удвоят преднината за отбора си. Астън Вила успяха от своя страна да създата опасно положение 10 минути преди края на двубоя. Тогава на три пъти късмета покри "червените дяволи", след като гостите уцелиха и греда.