Уест Хям победи Брентфорд с хеттрик на Джаред Боуен и страхотен гол на Емерсон (ВИДЕО)

511 0

Късно снощи (26-и февруари) Уест Хям нанесе трета поредна загуба на Брентфорд в мач от 26-ия кръг на английската Висша лига!

"Чуковете" се наложиха над "пчеличките" с 4:2 на "London Stadium" и така записаха първа победа за 2024-та година!

Хеттрик на Боуен и страхотен гол на Емерсон

Големият герой на вечерта се казваше Джаред Боуен - той се разписа на два пъти в първите 7 минути за ранен аванс от 2:0.

В 13-ата Нийл Мопе върна едно попадение, но в 63-тата Боуен оформи своя хеттрик за 3:1.

Джаред Боуен

В 69-ата минута защитникът Емерсон покачи на 4:1 със страхотно изпълнение от дистанция, при което топката навести горния ляв ъгъл на Марк Флекен.

Крайното 2:4 пък бе оформено от Йоан Уиса в 82-рата минута. Ето и пълен репортаж от двубоя:

Със спечелените 3 точки Уест Хям събра актив от 39 и така излезе на осмото място във временното класиране (с равни точки със седмия Брайтън). Брентфорд пък остана на 16-ата позиция със сбор от 25 пункта (колкото има и 15-ият Евертън).

За "чуковете" предстои визита на Евертън (2.03.), а за "пчеличките" - домакинство на Челси (2.03.).

*Четете всички последни новини от английския футбол в SportLive.BG!