Уест Хям и Брайтън не се победиха в последния мач от 20-ия кръг на английската Висша лига (ВИДЕО)

1170 0

Отборите на Уест Хям и Брайтън затвориха 20-ия кръг на английската Висша лига с нулево равенство на "London Stadium".

Гостите бяха по-близо до трите точки, но вратарят на домакините - Алфонс Ареола, се отличи с цели 8 спасявания!

стадионът на Уест Хям

"Сух" старт на 2024-та за "чукове" и "чайки"

През първото полувреме нямаше много чисти ситуации пред двете врати, като най-добрата възможност за гол се откри пред Паскал Грос - топката бе "сложена" на главата му от лявото крило, но той не успя да направи плътен контакт с нея и да я насочи към един от двата ъгъла на Алфонс Ареола.

След час игра Томаш Соучек се отчете с огромен пропуск - след рикошет топката попадна в краката му, но чехът не съумя да намери очертанията на вратата от 3-4 метра разстояние.

В 85-ата минута Роберто де Дзерби се хвана за главата, след като Якуб Модер стреля високо над вратата от границата на малкото наказателно поле. Малко след това Ареола се разтегна максимално, за да откаже Адам Лалана, който бе насочил топката към долния му десен ъгъл.

Класиране и следващи мачове

Така и двата тима не промениха позициите си в класирането - Уест Хям е шести с 34 точки, а Брайтън е седми с 31.

За Уест Хям предстои домакинство на Бристол Сити от 1/32-финалите на ФА Къп (7-и януари), докато Брайтън ще гостува на Стоук Сити на същия етап от надпреварата (6-и януари).

*Четете всички последни новини от английската Висша лига в SportLive.BG!