Уест Хем си открадна победа след обрат в мач със 7 гола

648 0

Уест Хем победи Хъдърсфийлд у дома с 4:3 в най-интересния двубой от съботната програма на 31-вия кръг във Висшата лига на Англия. "Териерите" водеха с 3:1 четвърт час преди края, но с попадение на Анжело Огбона и две на резервата Хавиер Ернандес - Чичарито домакините обърнаха развоя на събитията в своя полза.

Головото шоу започна с точно изпълнена дузпа от Марк Ноубъл в 15-та минута, но до 30-та Хъдърсфилд обърна резултата с голове на Бакуна и Ахерн-Грант.

През втората част младокът Ахерн-Грант отбеляза второто си попадение в мача за 3:1 и гостите вече предусещаха победата. Централният бранител Огбона върна интригата с гол в 75-та минута, а в края дойдоха миговете и на Ернандес. Мексиканецът изравни резултата в 84-та минута след асистенция на Самир Насри, за да хвърли в екстаз феновете на "чуковете" с гол в последната минута.

В другите две срещи по същото време Борнемут и Нюкасъл завършиха 2:2, а 10 от Лестър достигнаха до успеха срещу Бърнли с 2:1 при гостуването си на "Търф Мур".