Удар върху шансовете на Ливърпул за титлата след информация за контузените

16942 0

Надеждите и устремът на Ливърпул за титлата във Висшата лига получиха огромен удар, след като стана ясно, че един от важните играчи ще отсъства за дълго време.

Отборът на Юрген Клоп победи Брентфорд с 4:1 преди съперникът за титлата Манчестър Сити да загуби точки при равенство 1:1 с Челси. Голове на Дарвин Нунес, Алексис Мак Алистър, Коди Гакпо и завърналия се Мохамед Салах донесоха победата на Ливърпул в Лондон, но победата на Ливърпул може има голяма цена.

Ливърпул с голяма загуба за важни мачове

Още: Ливърпул направи нещо невиждано в историята си, а Юрген Клоп уточни за контузените

И Къртис Джоунс, и Диого Жота бяха заменени по време на първото полувреме, като последният напусна терена на носилка, след като контузи коляното си. И двамата бяха забелязани да напускат стадиона с патерици, въпреки че Дарвин Нунес - който беше заменен на полувремето с проблем - изглеждаше добре.

Диого Жота вече е аут за 2 месеца

Изглежда обаче, че Жота може да бъде извън игра за доста време. Според португалското издание "Record", Жота ще пропусне следващите два месеца, след като е увредил кръстни връзки на лявото си коляно. Добрата новина за Ливърпул е, че португалският национал не е претърпял сериозни щети и трябва да се завърне преди края на кампанията и преди Евро 2024.

Жота вече имаше една контузия този сезон, като нападателят пропусна осем мача през декември, след като получи мускулна контузия. 27-годишният футболист отбеляза шест гола и направи четири асистенции в 11 мача, откакто се завърна в игра в края на миналата година. Очаква се да пропусне сблъсъка в класирането със Сити на 10 март, както и дербито на Мърсисайд на 17 март и пътуването до "Олд Трафорд", за да се изправи срещу Манчестър Юнайтед на 6 април. А треньорът на Ливърпул - Юрген Клоп, засипа с похвали Шаби Алонсо.

Още: Салах се завърна с гол, Ливърпул удари Брентфорд, но даде свидни жертви преди финала с Челси (ВИДЕО)

Джоунс и Жота с нещастието да се контузят за едно полувреме - още контузии за Ливърпул (ВИДЕО)