Убийственото дуо на Манчестър Сити: Холанд и Де Бройне с постижение за историята

6878 0

Манчестър Сити победи трудно Евертън с 2:0 на своя "Етихад" в мач от 24-ия кръг на Висшата лига. Двете попадения за "гражданите" бяха вкарани от Ерлинг Холанд, който заедно с лидера на "небесносините" - Кевин де Бройне, записа интересно и историческо постижение в английския елит.

Убийственото дуо се завърна!

Ерлинг Холанд реализира втория гол за своя тим в 85-ата минута, а белгиецът му асистира. По този начин Кевин Де Бройне направи 12 асистенции за норвежеца във всички състезания от началото на миналия сезон. Това са най-много асистенция на играч от Висшата лига към друг за този период от време.

Още: ВИДЕО: След полувреме без точен удар Холанд избухна и качи Сити на върха в Англия

Ерлинг Холанд не спира да троши рекорди

В същото време наставникът на "гражданите" - Хосеп Гуардиола също се отчете с интересно постижение. Испанският специалист победи за пореден път колегата си от другата скамейка - Шон Дайш, като по този начин Пеп има повече спечелени мачове срещу британския мениджър отколкото срещу всеки друг в кариерата си.

21-годишен българин от ЦСКА 1948 се прицели в Манчестър Сити: Това е любимият ми отбор