Тотнъм взе своето срещу Улвърхемптън, Кейн с първи мач през сезона

976 0

Тотнъм записа втора победа във Висшата лига на Англия, след като взе гостуването си на Улвърхемптън с 1:0 и вече има 6 точки в актива си. Единственият гол беше дело на Деле Али от дузпа в 9-ата минута. Атакуващият халф вкара за "шпорите" в първенството за първи път от март 2020 г.

В 15-ата минута домакините също имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена след намесата на VAR. В 28-ата Раул Хименес се отчете с пропуск. През втората част "вълците" натиснаха, като добри възможности имаха Тринкао, Адама Траоре и Раул Хименес.

В 72-ата минута за първи път през този сезон на терена се появи Хари Кейн, като той замени Хюн Мин Сон. Нападателят беше близо до гол в 82-ата минута, но Жозе Са се намеси уверено.

Така Тотнъм има 6 точки е на трето място във временното класиране. Улвърхемптън все още е без спечелена точка. А какъв рекорд счупи Уго Лорис, вижте в този материал.