Тотнъм удари аутсайдера в Англия и се нареди пети

1005 0

Тотнъм не допусна грешна стъпка и победи аутсайдера в Премиършип Астън Вила с 3:1 в заключителния мач от 11-и кръг. "Шпорите" се изкачиха на пето място в класирането.

Резултатът на "Уайт Харт Лейн" бе открит още в третата минута от Муса Дембеле, а 19-годишният халф Деле Али удвои преднината на домакините в допълнителното време на първата част. В 79-ата минута гостите съкратиха разликата след точен удар на Джордан Аю, но не успяха да стигнат до изравнително попадение. Последният гол в срещата отбеляза Хари Кейн в 93-ата минута.

Тотнъм е пети в таблицата с 20 точки, а Вила остава на дъното със само 4 спечелени точки.