Тотнъм се завърна към победите след разгром

616 0

Тотнъм се върна на победния път във Висшата лига, след като записа разгромен успех с 5:0 над Суонзи в мач от 14-ия кръг на първенството.

"Шпорите“ регистрираха първото си поражение за сезона преди седмица, когато бяха надиграни от Челси, но днес бяха повече от убедителни на „Уайт Харт Лейн“ срещу последния в класирането.

Домакините имаха проблеми да пробият защитата на „лебедите“ през първата част, но все пак успяха да го сторят с 39-та минута, когато Хари Кейн откри резултата от дузпа. Точно преди почивката Хюн Мин Сон удвои преднината на лондончани, а през втората част Кейн и Кристиан Ериксен на два пъти оформиха крайното 5:0.

След този успех Тотнъм заема 5-о място в класирането с 27 точки, докато Суонзи остава на дъното със само 9 точки в актива си.