Тотнъм потрепери, но грабна трите точки, а Нюкасъл продължава свободното падане

521 0

На днешния ден (23 декември) се изиграха 4 мача от следобедната програма на английската Висша лига. Разбира се, акцентът падна изцяло върху претендентите за топ 4 - Тотнъм и Нюкасъл, и техните съперници - съответно Евртън и Лутън.

Тотнъм потрепери, но взе трите точки

Тотнъм постигна трудна победа с 2:1 над Евертън. За "шпорите" точни бяха Ричарлисон в деветата минута и Хюн Мин Сон в 18-ата. Лондончани обаче трябваше да потреперят, тъй като в 82-ата минута Андре Гомеш върна един гол, но в крайна сметка, момчетата на Анге Постекоглу се поздравиха с трите точки. "Спърс" са на четвърто място с 36 точки, "карамелите" пък са на 16-ото място с 16 пункта.

Нюкасъл се издъни за пореден път

Отборът на Нюкасъл записа разочароващ резултат срещу борещия се за оцеляване Лутън. Момчетата на Еди Хау записаха поражение с 0:1 като гост, а това бе трета загуба в последните пет мача за "свраките". Нюкасъл вече е на седмата позиция с 29 точки, а "шапкарите" са 18-и с едва 12 пункта.