Тотнъм отново е в шестицата

Снимка: Getty images/Gulliver

1142 0

Тотнъм спечели с 1:2 като гост на Куинс Парк Рейнджърс в мач от 28-ия кръг на Висшата лига.

Хари Кейн донесе двете попадения за "шпорите", а Сандро отбеляза за КПР.

Боби Замора с глава можеше да разочарова гостите още във 2-ата минута, но ударът му с глава облиза горната греда.

В 6-ата минута Хари Кейн отвърна на предизвикателството, но вратарят на гостите изби точния му изстрел с глава в корнер.

КПР не спираше да търси вратата на домакините и до 20-ата минута бяха отправили 5 изстрела към противниковата врата.

Мат Филипс от воле в 22-ата минута и греда на Чарли Остин в 29-ата минута белязаха други две удобни възможности за домакините.

Те бяха наказани в 35-ата минута, когато след прецизен пряк свободен удар на Таузънд, Кейн с глава от малкия пеналт направи безпомощен вратаря на КПР – 0:1.

Домакините опитаха да се върнат в мача и започнаха надъхано второто полувреме.

Замора записа нов пропуск за тях в 58-ата минута, а в ответната атака „шпорите” имаха шанс да удвоят.

Те все пак поведоха с 0:2 в 68-ата минута, когато отново Кейн получи брилянтен пас и вкара втория си гол.

Сандро върна интригата, отбелязвайки след пас на Замора за 1:2 в 75-ата минута.

До края КПР опитваха да изравнят и натискаха противника, но шпорите блокираха атаките и не допускаха опасности пред вратата си.

Със събраните 50 точки "шпорите" заемат шестата позиция.