Тотнъм хлъзна Уест Хем на старта във Висшата лига (РЕЗУЛТАТИ)

1918 0

Тотнъм хлъзна в последния момент Уест Хем в първия мач от новия шампионат във Висшата лига. "Шпорите" откраднаха победата с 1:0 с гол в третата минута от добавеното време след редовните 90. Единственото попадение в интригуващото първо лондонско дерби вкара Ерик Дайър, който наказа "чуковете" и донесе трите точки на "шпорите". За голмайстора това беше дебют във Висшата лига, след като това лято Тотнъм го привлече от Спортинг (Лисабон).

Двата отбора завършиха с по 10 човека, след като първо Кайл Ноутън беше изгонен в 29-ата минута, а от отсъдената дузпа Марк Ноубъл не успя да даде преднина на Уест Хем. Джеймс Колинс от състава на "чуковете" получи набързо два жълти картона през втората част в 54-ата и 63-ата минути и остави съотборниците си в намален състав. Така численото равенство беше възстановено, а в 93-ата Дайър донесе успеха на гостите, водени от Маурисио Печетино.

Мениджърът на Уест Хем Сам Алардайс заложи на двама дебютанти в титулярния си състав за домакинството на Тотнъм - Аарън Кресуел и Шейки Кояте, докато други три нови попълнения - Мауро Сарате, Диего Пойет и Енер Валенсия останаха на резервната скамейка. Карл Дженкинсън пък отпадна от сметките на Алардайс и не взе участие в мача заради контузия.

Стоук Сити пък загуби у дома от Астън Вила с 0:1. Единственото попадение в мача вкара австрийският нападател Андреас Вайман в 50-ата минута. Той се възползва от щастлив рикошет в краката на Райън Шоукрос и препарира Асмир Бегович за 0:1, което се оказа и крайният резултат в мача.

Домакините опитаха всичко по силите си да стигнат до изравняване, но Фил Бардсли пропусна най-чистото положение за гол пред вратата на Брад Гузан, който спаси удара. Бившият нападател на Барселона Боян Къркич също впечатли с изявите си в нападение и бе труден за опазване от страна на бранителите на гостите от Бирмингам, които в крайна сметка си тръгнаха с трите точки.