Тотнъм допусна нелеп обрат и рухна в Саутхемптън (ВИДЕО)

Снимка: Gulliver/GettyImages

1074 0

Тотнъм показа голяма глупост, допускайки обрат срещу един от опашкарите във Висшата лига - Саутхемптън. "Шпорите" водеха с 1:0 до 75-ата минута, но след това в рамките на 5 минути допуснаха 2 гола и загубиха мача. В класирането Тотнъм остава трети, на 9 точки от Ливърпул, като и е с мач повече. "Светците" са на 16-а позиция.

Гостите от Лондон откриха резултата в 26', след чудесно центриране на Деле Али към Хари Кейн. Саутхемптън не се предаде и успя да изравни в 76', когато Амстронг намери със страхотен пас Ян Валери в наказателното поле и той преодоля Уго Лорис за 1:1.

Пет минути по-късно "светците" стигнаха до пълен обрат - Джеймс Уорд-Праус вкара невероятен гол от пряк свободен удар, отсъден за груб шпагат. Халфът намери майсторски горния ляв ъгъл на Лорис за 2:1. В края дори стражът на Тотнъм трябваше да се намесва, за да предодврати трети гол в мрежата си. Това бе едва седмата победа за тима дотук през сезона.