Тотнъм дебютира с победа на новия стадион срещу градски съперник (СНИМКИ)

941 0

Отборът на Тотнъм успя да надвие Кристъл Палас с резултат 2:0 в мач от 32-я кръг на Висшата лига. Двубоят бе изигран на новооткрития стадион "Тотнъм Стейдиъм" пред близо 60 хиляди зрители, като играчите на "шпорите" дебютираха с победа в новия си дом.

"Белите" бяха по-силния отбор на терена, но през първото полувреме така и не стигнаха до попадение. През втората част Хюн Мин Сон откри резултата, разписвайки се в 55-ата минута, а в края на мача Кристиан Ериксен (80') оформи крайното 2:0.

Така Тотнъм се изкачи с една позиция напред във Висшата лига, изпреварвайки Арсенал, и вече заема 3-о място в шампионата с 64 точки - една повече от "топчиите" и Челси, които също са с 63 пункта. Кристъл Палас от своя страна остава на 13-о място с 36 точки и без сериозна опасност от изпадане, намирайки се на осем точки от зоната на изпадащите отбори.

Междувременно друг гранд от Лондон - Челси, също записа убедителна победа. Отзиви от мача - вижте тук.