Титлата е все по-близо! Арсенал удари Манчестър Юнайтед и отново излезе начело! (ВИДЕО)

2797 0

Арсенал постигна безценна победа с 1:0 като гост на Манчестър Юнайтед, с което отново излезе на първата позиция в Премиършип. "Топчиите" имат 86 точки, пред Манчестър Сити с 85, но "гражданите" са и с мач по-малко. Разковничето тук е, че на Сити им трябва задължителна победа срещу Тотнъм през седмицата, защото Арсенал са с по-добра голова разлика от тях и при евентуално равенство отново ще останат начело.

Манчестър Юнайтед изнесе добър мач, въпреки многото контузени футболисти. "Червените дяволи" обаче бяха твърде пасивни в края на първата и до средата на втората част и е много вероятно след тази загуба изобщо да не играят в евротурнирите през идния сезон.

Това бе деветото поражение за отбора на "Олд Трафорд" в мачове от Премиършип - изравнено най-лошото постижение след сезоните 1920-21, 1930-31, 1933-34, 1962-63, and 1973-74.

Асистенцията на Кай Хавертц пък значеше, че той излиза на второ място по преки участия в голове с общо 14. Само Коул Палмър има повече от него - 10 гола и 9 асистенции, като в тази класация не се вземат предвид отбелязаните дузпи.

Вижте какво се случи минута по минута ПО-ДОЛУ!

Още: Барселона и Манчестър Юнайтед ще си разменят Витор Роке и Мейсън Грийнууд?

Арсенал

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Манчестър Юнайтед: Онана, Далот, Каземиро, Еванс, Уан-Бисака, Мейну, Амрабат, Диало, Мактоминей, Гарначо, Хойлунд

Арсенал: Рая, Уайт, Салиба, Магаляеш, Томиясу, Йодегор, Партей, Райс, Сака, Хаверц, Тросар

Още: Дейвид Бекъм със сериозно послание, но и предупреждение преди най-важния мач на Манчестър Юнайтед

ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ:

5' - МакТоминей отлично отне топката от Томас Партей и изведе Расмус Хьойлунд, но той се подхлъзна в ключовия момент и прати топката високо над вратата. Първо чисто положение в мача!

7' - Опасен изстрел на Гарначо, който рикошира и излезе в корнер.

16' - Въпреки абсолютното фаворизиране на Арсенал преди мача, Юнайтед стартира много по-добре. "Топчиите" досега не са направили опасна атака към вратата на Онана.

Още: Джони Еванс срещу Кай Хаверц: Дуелът, който ще реши дербито Манчестър Юнайтед - Арсенал

21' - 0:1! Кай Хавертц проби отдясно и сервира топката на Леандро Тросар, който не сбърка от няколко метра!

40' - Страстите се поуспокоиха след попадението. Юнайтед отново е по-активният отбор, но без да застраши сериозно Давид Рая.

Арсенал води на почивката, но Юнайтед прави по-добър мач. Очаква ни страхотно второ полувреме!

ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ:

56' - Удар на Тросар бе блокиран от защитник, а след това Букайо Сака не успя да стреля от удобна позиция. Лек натиск за Арсенал в началото на втората част.

65' - Точен изстрел на Йодегоор е спасен без проблем от Онана.

72' - Точен, но много слаб шут на Антони от добра позиция. "Червените дяволи" са доста пасивни, въпреки че изостава в резултата....

77' - Удар на Гарначо през защитник се отби във външната страна на мрежата.

78' - Шут на Габриел Мартинели и блестящо спасяване на Андре Онана!

83' - Две поредни страхотни намеси на Онана!

89' - Разбъркване пред вратата на Юнайтед, но двама играчи се разминаха с топката и не последва удар.

КРАЙ НА МАЧА!

Отборът на Арсенал продължава да се бори със зъби и нокти за първото място в Англия. Момчетата на Микел Артета заемат втората позиция в елита с 83 точки - 2 по-малко от лидера Манчестър Сити, но и с мач повече.

От другата страна, Манчестър Юнайтед се бори за мястото си в Европа. Възпитаниците на Ерик тен Хаг са с 54 точки на сметката си и на осмото място, имайки 3 пункта по-малко от Челси (7) и Нюкасъл (6).

През септември на "Емирейтс" двата английски гранда си спретнаха един наистина вълнуващ мач. Арсенал успя да се добере до победата с 3:1 в крайна сметка, но тя дойде в заключителните минути на двубоя.