Тийнейджърите на Ливърпул наказаха "светците" за ФА Къп (ВИДЕО)

2397 0

Ливърпул победи Саутхемптън с 3:0, в мач от осминафиналите на ФА Къп. Въпреки изразителният резултат, успехът спокойно можеше да отиде при "светците", които пропуснаха доста положения. Юрген Клоп бе предпочел изключително млад състав и това можеше да му изиграе лоша шега.

Пропуски за "светците", голове за Ливърпул...

Саутхямптън може да съжалява, че не вкара дори два гола през първата част. Първо Камалдийн Сюлеймана нацели дясната греда на Келъхър, с прехвърлящ удар, а минутка след това Секу Мара отправи страхотен изстрел, но този път ирландецът спаси. Келъхър за втори път се намеси отлично в 38-та минута, отново след шут на Сюлеймана.

Още: Нов гол за дискусии: Манчестър Юнайтед си осигури мач с Ливърпул след драма във ФА Къп (ВИДЕО)

Ливърпул завърши силно полувремето и успя да открие. Първо Джо Лъмли спаси хубав удар на Харви Елиът, а в 44-та минута двама от „младата смяна“ на „мърсисайдци“ комбинираха и ги изведоха напред в резултата. Боби Кларк подаде към Луи Кумас, чийто изстрел рикошира в играч на Саутхемптън и влетя в мрежата. След това остана време и шут на Коди Гакпо да профучи покрай вратата.

Пул спечели срещу Саутхемптън с 3:0

Сюлеймана не можа да вкара при третата си възможност, в началото на втората част, а след това Ливърпул, постепенно взе инициативата. Първо Гакпо пропусна още една възможност, а в 73-та минута се стигна до втори гол за "червените" - Джейдън Данс елегантно прехвърли излезлия да го посрещне Лъмли. След гола "светците" свалиха гарда и Ливърпул можеше да вкара дори няколко попадения. Стигна се само до 3:0, след като в 88-та минута Данс вкара второто си попадение в срещата след ефектна добавка.

По този начин Ливърпул си осигури среща с вечния съперник Манчестър Юнайтед на 1/4-финалите от ФА Къп.

Още: Ливърпул прави последен опит да върне човека, довел Салах, Ван Дайк и Робъртсън