Съндърланд изпусна Евертън у дома

940 0

Съндърланд и Евертън завършиха 1:1 в мач от 11-ия кръг на Премиършип. След равностойно първо полувреме, домакините откриха чрез Себастиан Ларсон в 67-ата минута. Той изпълни перфектно пряк-свободен удар, но му помогна и лошо построена стена от Тим Хауърд. "Черните котки" владееха случващото се в мача, до 76-ата минута, когато Конър Уикъм фаулира Шеймъс Коулман в наказателното поле и гостите получиха дузпа. Лейтън Бейнс стреля лошо, но топката някак мина под плонжиращия Костел Пантилимон и влезе в мрежата. В последните минути домакините пропуснаха втори гол след страхотна намеса на Джеймс Маккарти, който изчисти от голлинията удар с глава.

След този мач Съндърланд е 14-и с 12 точки, Евертън е 10-и с 14.