Съдия помогна на Лестър да удари разбалансиран Юнайтед

6380 0

Отборът на Лестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 5:3 в мач от петия кръг на Висшата лига, игран на Кинк Пауър Стейдиъм.

Луис Ван Гаал бе заложил на всичките си звезди в атака в стартовия състав - Рууни, Ван Перси, Фалкао и Ди Мария, но отново си пролича колко дисбалансирани са манчестърци в отбрана.

Двубоят започна отлично за "червените дяволи", които поведоха с 2:0 до 16-та минута с голове на Робин ван Перси и Анхел ди Мария. Само две минути по-късно домакините се върнаха в мача с попадение на Уйоа, но в 57-та минута Андер Ерера възстанови преднината от два гола за Юнайтед. В оставащите минути обаче Лестър стигна до обрат и с голове на Нюджънт след спорна дузпа, Камбиасо, Варди и Уйоа след още една спорна дузпа и спечели с 5:3. Юнайтед определено може да има претенции към главния съдия Марк Клатънбърг, който освен двете дузпи, показа и директен червен картон на Тайлър Блакет.

В другия ранен мач от днес Тотнъм загуби при домакинството си на Уест Бромич Албиън с 0:1.