След класика: Арсенал се качи на върха и прати топката в полето на Ливърпул (ВИДЕО)

1695 0

Арсенал постигна успех с 3:0 над Брайтън като гост на "Амекс" в мач от 32-ия кръг на Висшата лига. В герои за "топчиите" се превърнаха Букайо Сака, Кай Хаверц и Леандро Тросар, които вкараха трите попадения.

Арсенал успя да надвие Брайтън

Арсенал се качи на върха във Висшата лига

През първото полувреме Арсенал доминираше и съвсем заслужено поведе в 33-ата минута, когато Букайо Сака се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Лампти срещу Габриел Жезус.

*Сака вече има участие в 30 гола на Арсенал (17 попадения, 13 асистенции)

В 62-ата минута преднината на "артилеристите" бе удвоена. Арсенал организира добро нападение, с което Жоржиньо бе изведен в наказателното поле. Там той намери Кай Хаверц, който просто добави топката в мрежата за 2:0.

*Кай Хаверц има 9 попадения във Висшата лига - повече, отколкото който и да е сезон с екипа на Челси.

Класиката бе оформена от бившия играч на Брайтън - Леандро Тросар. Белгиецът бе изведен от Кай Хаверц. Нападателят на лондончани проби умело и с добър завършващ удар отбеляза за 3:0.

С победата Арсенал вече е първи (поне за ден) с актив от 71 точки. Ливърпул е втори (70 пункта), но той ще има възможността да си върне първото място, ако победи Манчестър Юнайтед утре (7 април). От другата страна, Брайтън продължава да е десети с актив от 43 точки.