Сити смля Шефилд Уензди за купата на Лигата

Снимка: Getty Images / Guliver

4106 0

Манчестър Сити срещна трудности през първото полувреме в мача си от III кръг за Купата на лигата срещу Шефилд Уензди, но избухна след почивката и прегази съперника си със 7:0.

Сити доминираше от самото начало и можеше да открие в 20-ата минута, но удар на Елакуин Мангала срещна гредата.

Осем минути по-късно бе следващото отлично положение за гражданите. Един Джеко стреля с глава след центриране на Бакари Саня, но топката попадна във вратаря Крис Къркланд.

До почивката хората на Мануел Пелегрини така и не се преближиха достатъчно до гола, но демонстрираха пълната си мощ през втората част.

Добрата работа на кукумявките от първата част бързо се оказа безмислена. Лампард даде преднина на домакините още във втората минута след почивката, разписвайки се след подаване на Джймс Милнър.

Това вдъхна живот на мача и Джайлс Кок накара вратаря на Ман Сити Вили Кабалеро да се намесваь преди гражданите да ударят отново почти веднага.

Първо Джеко дублира аванса на тима след пас на Хесус Навас в 52-ата минута, преди испанецът на свой ред да се разпише, за да убие интригата окончателно.

Кошмарната вечер за Уензди придоби катастрофални размери, когато Камил Заяте бе изгонен след нарушение на Лампард в наказателното поле. Яя Туре превърна отсъдената дузпа в гол. А бе едва 60-ата минута...

В остатъка от двубоя Сити довърши екзекуцията. Джеко вкара в 77-ата минута, преди младокът Хосе Анхел Посо да вкара шестия гол за тима.

Лампард се разписа за втори път в края на срещата и вече има три попадения в 2 мача.