Сити се изкачи до второто място след класика над Хъл

774 0

Отборът на Манчестър Сити се изкачи до второ място в класирането на Висшата лига, след като победи Хъл Сити с 3:0 като гост в мач от 18-ия кръг на шампионата.

"Гражданите“ трябваше да бъдат търпеливи за успеха, като през първата част не паднаха голове, а домакините успяха да удържат вратата си суха до 72-та минута, когато Яя Туре откри от дузпа.

Само шест минути по-късно Келеши Ихеаначо покачи на 2:0, а автогол на Къртис Дейвис оформи крайното 3:0 в полза на гостите.

След този успех възпитаниците на Пеп Гуардиола се изкачиха до втора позиция с 39 точки, 7 по-малко от лидера Челси, докато Хъл остава на дъното със скромния актив от 12 точки.