Сити с решаваща крачка към топ 4

Снимка: Guliver/GettyImages

941 0

Манчестър Сити стигна до категоричен успех с 3:0 в гостуването си на Саутхямптън, запзвайки 3-ата позиция в класирането на Висша лига.

"Гражданите" събраха актив от 64 точки и излязоха пред Ливърпул в битката за 3-ата позиция. "Червените" са с 63 точки, а 5-ият и 6-ият - Евертън и Манчестър Юнайтед, са с по 57 пункта.

Двата тима си разделиха първото полувреме, като "гражданите" имаха по-добрите шансове непосредствено преди края на полувремето. Сане и Силва обаче пропуснаха, а нито един от двата тима не успя да намери очертанията на вратата.

Първият точен удар в мача пък се превърна в гол. При центриране от корнер на Силва Компани засече с глава и реализира - 0:1.

Оттам нататък за "гражданите" беше лесно да подпечатат успеха си. Лирой Сане в 77' след безупречно подаване на Кевин де Бройне. 2 минути по-късно Де Бройне качи топката на главата на Агуеро - удар и 3:0.