Сити изпрати КПР в Чемпиъншип с "шестица"

Снимка: Getty images

1043 0

Манчестър Сити прегази с 6:0 КПР и прати лондончани в Чемпиъншип два кръга преди края на сезона във Висшата лига.

Хеттрик за "гражданите" мушна Серхио Агуеро, по едно попадение добавиха Александър Коларов, Джеймс Милнър и Давид Силва.

Домакините бяха пълни господари на терена, тотално надиграха гостите си и заслужено взеха трите точки.

Головото шоу на Сити започна в 4-ата минута, когато Серхио Агуеро напредна през центъра, навърза слисаната защита на КПР и технично преодоля Робърт Грийн за 1:0. След още близо половин час игра Александър Коларов изпълни перфектно пряк свободен удар от дъгата на наказателно поле и направи 2:0.

Второто полувреме започна с нов гол за "гражданите". Те сътвориха уникална контра, при която Давид Силва пусна феноменален пас към Серхио Агуеро, последва нелепа грешка на Сук Йонг Йоон и Агуеро останал сам срещу Робърт Грийн направи 3:0.

Второто полувреме започна с нов гол за "гражданите". Давид Силва пусна феноменален пас към Серхио Агуеро, последва нелепа грешка на Сук Йонг Йоон и аржентинецът вкара сам срещу Робърт Грийн.

В 65-ата минута Агуеро се разписа и от дузпа. Пет след това аржентинецът пусна към Джеймс Милнър, който на празна врата направи 5:0. В 81-ата минута Вилфред Бони стреля страховито отдалеч и едва не счупи лявата греда на КПР. Шест минути по-късно Агуеро намери Бони на границата на пеналта, той продължи с пета към Давид Силка, който без проблеми преодоля Грийн.

Така Сити дръпна на Арсенал с 6 точки в спора за второто място в класирането. "Артилеристите" обаче са с 3 мача по-малко. С тази загуба пък КПР загуби теоретически шансове за оцеляване в елита.