Сити дръпна с 4 точки на върха в Англия, Агуеро бележи за страх

1616 0

Манчестър Сити остана необезпокояван на върха в класирането във Висшата лига. "Гражданите" събраха 18 точки, с 4 повече от втория Тотнъм, след като победиха Суонзи в мач от шестия кръг на английското първенство.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола се наложиха с 3:1, след като допуснаха Суонзи да им изравни за 1:1.

Агентът на Туре отново нападна Гуардиола: И дядо ми щеше да спечели Бундеслигата с този отбор

Първият гол за "гражданите" в мача вкара Серхио Агуеро, за когото това бе девети гол в 5 срещи досега през сезона. Това се случи в 9-ата минута, а 4 минути по-късно Фернандо Йоренте изравни, реализирайки първия си гол за сезона с мощен шут. Асистенцията бе дело на Гилфи Сигурдсон.

Манчестър Сити успя да дръпне отново в резултата едва в 66-ата минута на мача. Тогава отново Агуеро се разписа, забивайки десетия си гол през новия сезон. Аржентинецът се разписа от дузпа.

"Гражданите" затвърдиха победата си в 77-ата минута, когато Рахийм Стърлинг оформи крайното 3:1, след асистенция на Давид Силва.

Суонзи падна позиция надолу в класирането и вече е 16-и с 4 точки.