Шоу на Стъридж донесе нов успех на Ливърпул

718 0

Даниел Стъридж се отчете с гол, асистенция и две греди, а неговият Ливърпул стигна до пореден успех в последните месеци, след като надигра като гост Борнемут в мач от 34-ия кръг на Висшата лига.

След равностойни 40 минути "черешките" допуснаха два гола в последните 5 минути на първата част. Фирмино откри резултата след чудесна асистенция на Стъридж в 41'.

В добавеното време пък Стъридж сам отбеляза, след като с глава от 12 метра преодоля съпротивата на вратаря.

През второто полувреме нападателят удари 2 греди, докато дебютиращият на вратата на Ливърпул Рандъл спаси 3-4 отлични положения в полза на Борнемут.

Все пак домакините вкараха почетен гол, след като Кинг вкара красиво попадение с удар от далеч в 93'.

Победата изкачи Ливърпул до 8-а позиция с актив от 51 точки, като отборът е с мач по-малко от конкурентите си за топ 5 Юнайтед, Уест Хям и Саутхямптън (2 мача по-малко от "Светците"). Клоп и компания са с актив от 51 точки.