С две минути брилянтен футбол Арсенал спря черната си серия във Висшата лига

1043 0

Арсенал прекрати серията си от 4 мача без победа, след като този следобед стигна до трудно 2:0 като гост на Борнемут в мач от 25-ия кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" се измъчиха сериозно срещу новака в английския елит, но в средата на първото полувреме си осигуриха победата с две брилянтни атаки.

Първо в 23' Рамзи центрира в наказателното поле, където намери край аутлинията Оливие Жиру. От своя страна той мигновено свали топката пред малкия пеналт, където Месут Йозил стреля от воле и отбеляза първия гол в срещата.

Само минута по-късно резултатът вече беше удвоен. Защитник на Борнемут подари топката на Рамзи пред наказателното поле. Заобиколен от 3-ма играчи, уелсецът пусна извеждащ пас за Окслейд Чембърлейн, който се отдалечи леко от вратата, но с прецизен удар в долния десен ъгъл направи резултата 2:0.

Oxlade-Chamberlain A. Goal - Bournemouth 0-2... by PatsaN4ik

През цялата втора част домакините имаха сериозно преимущество, но в крайна сметка не се добраха дори до почетен гол.

С успеха си Арсенал вече има 48 точки и се изравни на второто място с Тотнъм, но "шпорите" са с по-добра голова разлика. Лидерът Лестър е на 5 точки от своите преследвачи.