Рууни върна Манчестър Юнайтед в битката за топ 4

Снимка: Guliver/Getty Images

1038 0

Манчестър Юнайтед записа солиден успех като гост на един от най-добрите домакини във Висшата лига - Бърнли. "Червените дяволи" спечелиха с 2:0, и то в един от редките случаи, в които Уейн Рууни водеше нападението на тима.

Гостите бяха категорично по-добри през първата част, в която пропуснаха куп положения, но Антони Марсиал и Уейн Рууни се разписаха за 2:0 и направиха вторите 45 минути протоколни.

Второто полувреме премина под диктовката на Манчестър Юнайтед, след като тимът владееше играта и не позволи положения пред собствената си врата.

Най-добър в мача беше именно Рууни, който създаде много положения за съотборниците си, а в 39' отбеляза и гол, след асистенция на друг доскоро пренебрегван от Моу - Марсиал.

Това беше 3-а поредна победа за "червените дяволи", които отново се намесиха в битката за топ 4, изоставайки едва на 2 точки от Манчестър Сити. Двата отбора са с по 32 мача - 2 по-малко от Ливърпул. Сити и Юнайтед имат директен мач помежду си, който ще се изиграе в четвъртък.