Роджърс изравни рекорд, а Ливърпул заплете интригата в Премиършип

1765 0

Брендън Роджърс изравни рекорда на Бил Шенкли и Рафаел Бенитес, които имат 56 победи в 100 мача на чело на Ливърпул, след като тимът му победи Саутхемптън като гост с 0:2 и заплете още повече интригата за четвъртото място във Висшата лига, осигуряващо участие в Шампионската лига.

Запазва се и традицията при този треньор Ливърпул да записва шеметен финал на кампаниите си, като единствено неубедителните игри в началото на сезона ги лишават от по-предно класиране.

Освен това Ливърпул е непобеден в последните си 66 мача, когато води на почивката, а в 55 от тях е излизал краен победител.

За последно тимът е губил през ноември 2010 г., при гостуване на Тотнъм.

„Светците” пък не могат да се разпишат на свой терен вече трети мач.

"Мърсисайдци" стигнаха до победата след голове на Коутиньо (3`) и Стърлинг (74`).

Съдията Кевин Френд бе другото главно действащо лице в този бърз и динамичен мач, в който не липсваха спорни ситуации за дузпа, претенции за които предявяваха предимно домакините.

Още в първата минута Саутхемптън имаха претенции за дузпа, след като техен играч падна в наказателното поле.

Ливърпул отговориха мигновено. Лазар Маркович подаде на Коутиньо, който от 30 метра разстреля вратаря на домакините.

Веднага след това Саутхемптън отново имаха претенции за дузпа, след като Чурич отново бе фаулиран в наказателното поле. Съдията обаче даде авантаж, който доведе само до корнер за гостите.

„Светците” не спряха да търсят изравняване след като гостите се прибраха и започнаха да търсят шанса си чрез контраатаки.

Защитата на „мърсисайдци” бе на ниво, а чисти положения пред двете врати липсваха.

Съдията Кевин Френд отново трябваше да се намесва в последната минута на полувремето, когато Миньоле игра с ръце на границата на наказателното поле, а домакините искаха нарушение с претенция, че вратарят е напуснал пеналта.

При последвалия корнер пък топката се удари в ръката на защитник от Ливърпул, но Френд пусна нов авантаж.

През второто полувреме Саутхемптън опита да се добере поне до равен, но добре подредената отбрана на Ливърпул, с хладнокръвни намеси, не допускаше опасности пред вратата си.

Ливърпул дебнеха своя момент и той дойде в 74-ата минута. След грешка в защитата на Саутхемптън „мърсисайдци” организираха бърза конттраатака.

След нова грешка при изчистване на топката от домакините Стърлинг се оказа на правилната позиция и удвои преднината за тима на Брендън Роджърс.

С победата „мърсисайдци” заеха шестото място с 45 точки-на точка зад Саутхемптън и на две от Манчестър Юнайтед, който заема последното място, осигуряващо участие в Шампионската лига.

Отборите на Евертън и Лестър завършиха наравно 2:2.

Съставът на Роберто Мартинес поведе чрез Стивън Нейсмит в 57-ата минута.

Лестър обърна резултата в своя полза с голове на Дейвид Нюджънт и Естебан Камбиасо, които се разписаха съответно в 63-ата и 70-ата минута.

Евертън стигна до едната точка, след като две минути преди края на срещата Матю Ъпсън си отбеляза автогол.

Евертън е 12-и във временното класиране с 28 точки, а Лестър остава последен с актив от 18.