Резервите на Челси се разтъпкаха за 2:1 над Болтън

5795 0

Челси се класира за четвъртия кръг на "Кепитъл Уан Къп" след домакински успех с 2:1 над Болтън.

Челси започна с девет промени от мача с Манчестър Сити, но в състава не липсваха и звезди. Лоик Реми поведе атаката, подкрепян от Андре Шурле, Оскар и Мохамед Сала. В центъра на полузащитата младият холандец Нейтън Аке заигра с Джон Оби Микел.

В защитата на сините имаше място за Курт Зума и Филипе Луис, а на вратата Петер Чех замени Тибо Куртоа.

Крейг Дейвис и Джърмейн Бекфорд бяха в атака за Болтън, а Крис Хърд дебютира за тима след трансфера си от Астън Вила. В състава бяха още скорошните нови попълнения Пади Кени и Макс Клейтън.

Още в 4-ата минута Шурле можеше да донесе преднина на Челси от свободен удар, при който топката прелята над всички и едва не се озова във вратата, преди Анди Лонергън да реагира.

В 16-ата минута отново германският национал бе близо до гола отново от свободен удар. Той стреля от 25 метра, но топката мина на сантиметри над вратата.

В 25-ата минута сините поведоха благодарение на Курт Зума, който се разписа за пръв път за клуба. Французинът реагира най-бързо във вратарското поле с добавка, след като корнер на Гари Кейхил срещу бившия му тим бе блокиран.

Радостта на лондончани обаче бе кратка. В 31ата минута „Стамфорд Бридж" бе смълчан, след като свободен удар на Фини бе превърнат в гол от Мат Милс.

Три минути преди почивката Аке стреля от 30 метра и не бе далеч от целта.

След подновяването на играча Челси отново се впусна в атаки и Шурле достави брилантен пас за Оскар, но мощният удар с глава на бразилеца бе отразен от Лонерган.

В 55-ата минута Челси си върна преднината. Оскар този път не пропусна след удар от 25 метра.

Шест минути по-късно бразилецът не бе далеч да увеличи преднината на тима си от свободен удар.

Темпото спадна в остатъка от мача, но в 81-ата минута Лонерган изби в страничния стълб удар на Шурле.