Рафаел Варан ще отсъства още няколко седмици

317 0

Манчестър Юнайтед излезе с информация, че защитникът Рафаел Варан ще отсъства още няколко седмици. Световният шампион с Франция от 2018 година получи травма в двубоя на "червените дяволи" срещу Челси, загубен с 3:4.

През тази кампания Варан е бил част от тима на Ерик Тен Хаг в 30 мача, като има и 1 гол.

Той може и да напусне "червените дяволи"

Още: Манчестър Юнайтед ще продава петима футболисти, за които плати общо 290 милиона

Освен това се появиха различни спекулации, че 30-годишния французин не влиза в сметките на мениджъра на отбора за следващия сезон, след като договорът му изтича в края на този.

Той пристигна в "червената" част на Манчестър през 2021 година от Реал Мадрид, като от тогава е записал 93 мача във всички турнири, с 2 гола, 1 аситенция. През 2023 годината с  печели Купата на Лигата.

Защитникът е още трикратен шампион на Испания с Реал Мадрид и е триумфирал в Шампионска лига четири пъти с "белия балет".

Още: Рафаел Варан все по-далеч от Манчестър Юнайтед след края на сезона

През този сезон Манчестър Юнайтед се движи на шеста позиция във Висшата лига с 49 точки след 31 мача. В следващия кръг "червените дяволи" гостуват на Борнемут на 13 април.

Дуо ветерани и силно критикуван: Въпреки загубата, легенда на Манчестър Юнайтед отличи 3-ма срещу Манчестър Сити

Звезда на Манчестър Юнайтед отива при Кристиано Роналдо, ако не преподпише на "Олд Трафорд"