Психо отърва кожата, Нотингам взе дербито в 90-ата минута

1304 0

Нотингам спечели като гост дербито срещу Дарби Каунти с 2:1 в първия мач от 26-ия кръг на Чемпиъншип. Победния гол за двукратния европейски шампион вкара Осбърн във втората минута на продължението. Преди това домакините поведоха след автогол на Хенри Лансбъри в 16-ата минута, а Нотингам изравни чрез Асомбалонга в 75-ата. След този успех Нотингам се изкачи до временната 11-а позиция с 34т., а Дарби остава втори с 48, колкото има и лидерът Борнемут. Мениджърът на Нотингам Стюърт Пиърс- Психо може да си отдъхне, след като бе заплашен с уволнение, заради серията от 8 мача без победа, на която обаче сложи край срещу големия съперник от Дарби.