Погба спаси Юнайтед от жесток резил срещу Хъл

Снимка: Guliver/Getty Images

1151 0

Манчестър Юнайтед се добра до финала за Купата на Лигата, въпреки че допусна поражение с 1:2 от Хъл Сити в реванша от полуфиналите. Въпреки това след 2:0 в предишния двубой възпитаниците на "червените дяволи" се класираха за финалната среща.

Хъл Сити изигра страхотно първо полувреме, в което смачка своя съперник и можеше да неутрализира двата гола аванс на "червените дяволи". Единственият гол до почивката обаче беше дело на Хъдълстоун от дузпа в 35'.

"Тигрите" продължиха да са по-актвният отбор след почивката, но в 66' сблъсъкът за мястото на финал беше решен. След пробив по лявото крило на Маркъс Рашфорд топката не беше избита добре от защитата на Хъл и се озова в краката на Погба, който с удар от 7 метра изравни резултата - 1:1.

Все пак Хъл записа престижна победа, след като в 85' Ниасе успя да отбележи и донесе победата на своите. Все пак напред продължи Манчестър Юнайтед след общ резултат от 2:3.

Във финала "червените дяволи" ще се изправят срещу Саутхямптън на "Уембли".