По шампионски Манчестър Сити сгази Суонзи

Снимка: Guliver/GettyImages

1596 0

По шампионски Манчестър Сити размаза гостуващия Суонзи с 5:0. Победата бе протоколна за "гражданите", които спечелиха титлата в Англия още миналия уикенд. След успеха Манчестър Сити събира 90 точки, като се намира на 16 пред втория Юнайтед.

От самото начало на срещата Сити пое инициативата и отбеляза попадение в 12' чрез Силва. Четири минути по-късно домакините удвоиха чрез Рахийм Стърлинг.

Второто полувреме започна по същия начин, в 54' Де Бройне отбеляза с изстрел т от далечна дистанция. В 64' Габриел Жезус пропусна дузпа, но при добавката Бернардо Силва се разписа. Отново той оформи крайното 5:0 в 88-ата минута, когато се възползва от асистенция на Яя Туре.