Питомното е за Сити! Арсенал пак се издъни и Манчестър докосва титлата


Питомното е за Сити! Арсенал пак се издъни и Манчестър докосва титлата
Снимка: Getty Images

1104 0

Манчестър Сити победи Арсенал с 2:1 в дългоочакваното дерби от 33-тия кръг на Висшата лига. Последният половин час беше изпълнен от положения и пред двете врати, но „гражданите“ излязоха победители на домашен терен.

„Гражданите“ бързо успяха да поведат чрез Шерки след около четвърт час игра, когато французинът дриблира и с удар в долния ляв ъгъл се разписа за 1:0. Той още един път даде да се разбере, че в момента е сред най-креативните играчи в целия свят.

След това последва много кошмарна грешка на Донарума, която може да бележи целия сезон в английския футбол. Вратарят пое топката в наказателното поле, Кай Хаверц пресира и отне топката, отклонявайки я в мрежата за 1:1. Това се случи само 34 секунди след откриващото попадение в мача.

Още: Абсурдната грешка на Донарума, която прави Арсенал шампион (ВИДЕО)

Победното попадение беше дело на Ерлинг Холанд в 65-ата минута. Тогава норвежката суперзвезда се възползва по най-добрия начин след разбъркване в наказателното поле.

Холанд

По този начин Сити вече е на само три точки изоставане от Арсенал, но с условието, че има мач по-малко. „Гражданите“ ще срещат Кристал Палас в отложен сблъсък, който още не е насрочен. По този начин възпитаниците на Гуардиола държат съдбата в ръцете си.

Гуардиола: Ако в Манчестър имаше слънце, щяхме да сме шампиони през януари

Хареса ли ти статията? Ако отговорът е „да“ – последвай ни във Viber за още интересни и актуални новини от международния футболен свят!

Етикети:
Sportlive.bg

ТОЧНО ПОПАДЕНИЕ


виж всички

Още по темата


Timeout


виж всички
Избрано от Левски

"Тайни от бг елита": Как майка му се превърна в идола на Кристиан Макун от Левски

"Тайни от бг елита" е новата рубрика, с която екипът на SportLive.bg ще запознава своите читатели с любопитни...

Най-четени новини

виж всички