Петзвезден Лестър унищожи Шефийлд Юнайтед

Снимка: Gulliver/GettyImages

1264 0

Келечи Ихеаначао реализира прекрасен хеттрик при успеха с 5:0 на неговия Лестър Сити над Шефийлд Юнайтед на „Кинг Пауър Стейдиъм”. Гостите пък изиграха първия си мач от пет години насам без треньора си Крис Уайлдър, който бе уволнен преди броени часове.

Временният мениджър за Шефийлд Пол Хекингботъм не успя да противодейства на „лисиците”, които се разправиха безцеремонно със съперника си.

Лестър бе далеч по-добрият отбор, а Ихеаначало продължи прекрасната си голова форма, докато отборът му „избухна” през втората част, реализирайки четири безтответни гола.

Нигериецът бе точен в трети пореден мач в елита на Англия. Айосе Перес можеше да открие резултата през първата част, но Аарън Рамсдейл се намеси добре, но в 64-ата матира стража на гостите с хубав удар.

Ихеаначо реализира втория си гол след отличен пас от Джейми Варди пет минути по-късно, преди мощен шут на нападателя да оформи трите му гола в неделния следобед.

Джейми Варди пък прекъсна головата си суша в шест поредни мача десет преди края, но бранителят на „остриетата” Ийтън Ампаду имаше роля при гола след рикошет в тялото му.

Така Лестър се покачи до второто място в класирането на Англия, пред Манчестър Юнайтед, който посреща Уест Хем в неделната вечер. Шефийлд е поселден на 12 точки зад спасителната зона.