Пет гола от Арсенал за полувреме срещу Шефийлд бяха достатъчни за невиждан рекорд във Висшата лига (ВИДЕО)

5570 0

Арсенал неочаквано вкара пет гола за полувреме в последния двубой от 27-ия кръг на Висшата лига. Така "топчиите" продължиха с разгромните резултати като гости през последните седмици.

Арсенал заслужено го постига

Във Висшата лига Арсенал разпиля последователно Уест Хем (6:0) и Бърнли (5:0), а тогава последва и драматичното поражение от Порто в Шампионска лига с 0:1. Изглежда, че то не е разклатило ни най-малко възпитаниците на Артета.

Пече се пореден разгром

В понеделник вечер Арсенал поведе 5:0 при визитата на Шефийлд Юнайтед до последния съдийски сигнал за първата част. В голмайстори се превърнаха Йодегор (5'), Мартинели (15'), Хаверц (25') и Райс (39'), а междувременно Богъл си вкара автогол в 13-ата минута.

Това бе достатъчно за Арсенал да се превърне в първия тим във Висшата лига, който вкарва 5 или повече попадения при визита в английския елит.

Следете всичко най-интересно от Висшата лига със SportLive.bg!

Още: "С по-малко би било много трудно" - Микел Артета каза колко точки трябват на Арсенал за титла

Застой в преговорите за договор праща важен футболист на Арсенал обратно в Италия?

Трансферна цел №1 на Тотнъм има татуировка на Арсенал на рамото си (СНИМКА)