От третия опит: Челси би аутсайдера Лутън за първа победа с Почетино (ВИДЕО)

1803 0

Челси постигна първи успех от началото на сезон 2023/24 във Висшата лига. Това се случи в петък вечер при домакинството на новака Лутън, който бе победен с 3:0 на "Стамфорд Бридж".

Успехът над аутсайдера се превърна и в първи официален под ръководството на новия старши треньор Маурисио Почетино, който до този момент разполагаше с реми с Ливърпул (1:1) и поражение от Уест Хем (1:3).

В герой за победителите се превърна Рахийм Стърлинг с двете си попадения (17' и 69'), а с гол се отчете и новото попадение Николас Джаксън в 75-тата минута.

Вече "сините" се изкачиха до осмо място във временното класиране със своите четири точки, колкото имат и отборите между четвърта и седма позиция. Новакът Лутън пък остава последен след загуба от Брайтън на старта и мач по-малко.

В следващия кръг Челси приема Нотингам, а аутсайдерът е домакин на Уест Хем.

Следете всичко от Висшата лига със SportLive.bg!