Официално: Томас Тухел в Челси до 2024 г.

Снимка: Gulliver/GettyImages

1037 0

Челси официално обяви, че Томас Тухел ще продължи работата си с лондончани. Пресслужбата на клуба анонсира, че договорът на германския специалист е удължен до 2024 г. След финала в Шампионска лига се заговори, че ще се активира клауза, която автоматично удължава контракта му.

Томас Тухел триумфира в Шампионска лига със "сините" след като Челси спечели с 1:0. Единственият гол беше дело на Кай Хаверц в края на първото полувреме. Тухел пое Челси в средата на сезона като замени Франк Лампард.

Под ръководството на германеца Челси зае четвърто място в английската Висша лига. Освен това лондончани достигнаха до финала на ФА Къп, който беше загубен от Лестър Сити с резултат 0:1.

Междувременно Челси се разделя с цели 11 футболисти.