Нюкасъл изнесе лекция на Тотнъм на "Сейнт Джеймсис Парк" и временно изпревари Манчестър Юнайтед

510 0

Нюкасъл изнесе лекция на Тотнъм и го разгроми с 4:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" в мач от 33-тия кръг на английската Висша лига!

Нюкасъл с показно срещу Тотнъм

Двубоят започна на много високи обороти, а интересните ситуации пред двете врати се редяха една след друга. При най-опасната от тях, в седмата минута, Тимо Вернер не успя да засече добре подаване от десния фланг и изпрати топката високо над напречната греда.

След половин час игра "свраките" откриха резултата чрез Александър Исак - той получи извеждащ пас от Антъни Гордън, финтира Мики ван де Вен и след това не остави шансове на Гилермо Викарио с точен удар в десния му ъгъл - 1:0.

Малко след подновяването на играта Педро Поро сгреши с връщането на топката към вратаря, Гордън я овладя, Ван де Вен бе финтиран за втори път и резултатът стана 2:0 за Нюкасъл!

Антъни Гордън вкарва втория гол във вратата на Тотнъм

До края на полувремето домакините продължиха да натискат, а "шпорите" имаха късмет, че се оттеглят на почивката с пасив от само две попадения.

Логичното се случи в 51-вата минута, когато Александър Исак вкара втория си гол в мача и така направи преднината на своя отбор класическа. Той получи подаване от дълбочина от Бруно Гимараеш, Мики ван де Вен не успя да го настигне и Викарио бе поразен за трети път.

В 80' десният страничен стълб спаси гостите от получаването на четвърти гол. Крайното 4:0 все пак бе оформено в 86-ата минута, когато Фабиан Шер майсторски засече с глава центриране на Гордън от ъглов удар.

*0:4 е най-тежката загуба на Тотнъм в ерата "Постекоглу"!

Класиране и следващи мачове?

Със спечелените три точки тимът на Еди Хау събра актив от точно 50 и така излезе на шестото място, изпреварвайки поне временно Манчестър Юнайтед.

Отборът на Ангелос Постекоглу пък остана на петата позиция със сбор от 60 пункта (колкото има и четвъртият Астън Вила).

Сега за Нюкасъл предстои гостуване на Кристъл Палас (24.04.), а за Тотнъм - дерби с Арсенал (домакинство, 28.04.).