Нотингам Форест живна на "Boxing Day": Крис Ууд разплака Нюкасъл с хеттрик (ВИДЕО)

529 0

След 7 поредни мача без победа в английската Висша лига (6 загуби и 1 равенство), отборът на Нотингам Форест изненада всички и откри т.нар. "Boxing Day" с впечатляваща победа с 3:1 при визитата си на Нюкасъл от 19-ия кръг!

Крис Ууд разплака Нюкасъл

След 20 минути игра "свраките" получиха право да изпълнят дузпа за нарушение на нигерийския защитник Ола Айна срещу Александър Исак. Зад топката застана именно потърпевшият шведски нападател, който шутира в долния ляв ъгъл и откри резултата - 1:0!

В добавеното време на първото полувреме гостите изравниха - Форест организира хубава атака, в края на която Антони Еланга пусна успореден на голлинията пас към 32-годишния Крис Ууд, който не сбърка на празна врата - 1:1!

Осем минути след началото на втората част Нотингам стигна до пълен обрат - Крис Ууд бе изведен от Еланга по лявото крило, след това навлезе в наказателното поле, финтира ефектно Дан Бърн и пусна топката покрай Мартин Дубравка за 2:1!

Шокът за домакините стана пълен, след като Крис Ууд оформи своя хеттрик в 60-ата минута - той бе изведен сам срещу вратаря от Мурило, преодоля стража и на празна врата вкара трето попадение за Нотингам - 3:1!

*Със спечелените 3 точки Нотингам Форест събра актив от 17 и се изкачи до 16-ото място в таблицата. Нюкасъл пък остава на седма позиция със сбор от 29 пункта.

Програмата на "Boxing Day" на Острова продължава с мачовете от 17:00 ч. Борнемут - Фулъм и Шефилд Юнайтед - Лутън. От 19:30 ч. са Бърнли - Ливърпул, а от 22:00 ч. Манчестър Юнайтед - Астън Вила! Следете всичко най-интересно от английската Висша лига в SportLive.BG!