Някасъл и Уест Хям предложиха голово шоу с шестима голмайстори във Висшата лига

900 0

Приятната изненада на миналия сезон във Висшата лига Уест Хям започна по успешен начин новата кампания, след като победи Нюкасъл с 4:2 като гост в мач от първия кръг на първенството.

"Чуковете" останаха на две точки от топ 4 през сезон 2020/21, а днес успяха да подчертаят амбицията си да не допускат спад в нивото.

Двубоят на "Сейнт Джеймсис Парк" започна добре за домакините, които поведоха в резултата още в петата минута чрез централния нападател Калъм Уилсън, който откри резултата след асистенция на Алан Сен-Максимен, но в 18-та минута Арън Кресуел изравни.

Пет минути преди почивката "свраките" отново излязоха напред с попадение на Джейкъб Мърфи, но през втората част възпитаниците на Дейвид Мойс доминираха и стигнаха до три безответни гола.

В 53-та минута Саид Бенрама направи 2:2, а десет минути по-късно лондончани поведоха за първи път, след като халфът Томаш Сучек се разписа от добавка след неуспешно изпълнение на дузпа от страна на Михаил Антонио. Самият Антонио също успя да запише името си ред голмайсторите в 66-та минута, когато оформи крайното 4:2 след подаване на Бенрама.

По този начин Уест Хям започна вихрено новия сезон, а в следващия си мач ще посрещне Лестър, докато Нюкасъл ще опита да вземе първи точки при гостуването си на Астън Вила във втория кръг.