Невиждана драма! Упорит Ливърпул изкопчи победата срещу КПР

Снимка: Getty Images/Gulivr

7695 0

Oтборът Ливърпул постигна една от най-изстраданите си победи! "Мърсисайци" се наложиха с 2:3 при гостуването си КПР в мач от 8 кръг на Висшата лига.

Срещата ще се помни длъго заради двата автогола на домакините и четирите късни попадения, като три от тях паднаха след 90-ата минута.

Ричард Дън даде аванс на „червените“ в 67-ата минута, когато си вкара автогол. В 87-ата минута Едуардо Варгас изравни с удар от наказателното поле, получавайки пас с глава от Чарли Остин.

В този момента започна драмата в мача. Домакините опитваха да се възползват от психологическото си предимство и да стигнат до победата, но при контраатака Фелипе Коутиньо изведе гостите напред в 90-ата минута.

Във втората минута на добавеното време Варгас отново изравни. Той беше точен с глава след центриране на Лирой Фер от корнер. Две минути по-късно нов автогол попари КПР. Стивън Коулкър прати топката във вратата си при нова контраатака на Ливърпул.

КПР – Ливърпул 2:3

0:1 Ричард Дън (67-автогол), 1:1 Едуардо Варгас (87), 1:2 Фелипе Коутиньо (90), 2:2 Едуардо Варгас (90+1), 2:3 Стивън Коулкър (90+4-автогол)