Неприятна вест за Манчестър Юнайтед: 18-годишен футболист е аут за първата част от сезон 2023/24

2188 0

Ръководството на Манчестър Юнайтед потвърди, че 18-годишният Коби Мейну ще пропусне първата част от предстоящия сезон 2023/24!

Причината за това е контузия в глезена, получена в началото на приятелския мач срещу Реал Мадрид на 27-и юли, загубен с 0:2.

Тогава младокът стартира като титуляр в състава на Ерик тен Хаг, но след единоборство с Родриго напусна терена след само 5 минути игра.

Преди това полузащитникът си беше спечелил симпатиите на феновете на "червените дяволи" и на самия Тен Хаг с представянето си срещу Арсенал на 23-ти юли, когато "топчиите" бяха победени с 2:0 в контрола, а той си партнираше с Мейсън Маунт и Бруно Фернандеш през второто полувреме.

*Коби Мейну е юноша на Манчестър Юнайтед и подписа дългосрочен договор с първия отбор в началото на 2023-та година - до лятото на 2027-а. До момента е изиграл точно 3 официална мача - 10 минути срещу Лестър във Висшата лига, 17 срещу Рединг за ФА Къп и 60 срещу Чарлтън за Купата на Лигата.

Четете последните новини около Манчестър Юнайтед в SPORTLIVE.BG!