На "Стамфорд Бридж" Челси не успя да победи шампиона на Англия

1079 0

Миналогодишният шампион на Англия Челси не  успя да победи тазгодишният първенец – Лестър, на „Стамфорд Бридж”. В 65’ минута Фабрегас направи резултата 1:0 в полза на домакините, а Дани Дринкуотър изравни.

Първото полувреме бе доста динамично и за двата отбора, но Челси имаше по-добрите възможности пред себе си, въпреки че не падна гол. Основна заслуга затова има Каспер Шмайхел, който спаси опасни удари на Фабрегас, Вилиан и Баба. Педро успя да се разпише но попадението бе отменено правилно заради засада.

През втората част „лисиците” бяха по-дейните, но това не им помогна , за да открият резултата. В 65’ Шлуп повали Матич в наказателното поле и реферът даде дузпа за „сините”. От бялата точка безпогрешен бе Фабрегас.

В 82’ минута шампионът успя да стигне до попадение и Дринкуотър оформи крайното 1:1.