Мората се развихри, наниза хеттрик срещу Стоук

Снимка: Gulliver/GettyImages

967 0

Челси взе гостуването си на Стоук Сити с 4:0. Нападателят на "сините" Алваро Мората просто не спира да бележи, като днес наниза хеттрик, откривайки резултата и вкарвайки последните две попадения. Другият гол отбеляза Педро.

Още във 2-ата минута Мората откри резултата. Той получи пас от Аспиликуета и с хубав удар откри резултата. Сънародникът му Педро удвои с мощен удар от дистанция и това доста успокои играта на гостите.

В последните минути на срещата Мората се развихри и вкара още две попадения. Първото дойде в 77-ата, като юношата на Реал Мадрид копна топката над стража на Стоук Сити и направи резултата 3:0. След още 5 минути Мората отформи своя хеттрик. Отново Аспиликуета направи асистенция

От началото на сезона Мората има 6 гола в 6 мача във Висшата лига за Челси.